Tribute: Avicii

Naujienos

Tribute: Avicii

Stokholme susirinkusi tūkstantinė minia šoka pagal džiaugsmingos muzikos ritmą, tačiau iš tiesų šis susibūrimas skirtas liūdnam muzikos pasaulio įvykiui paminėti. Neliko nei vieno abejingo, kai balandžio 20-ąją dieną žiniasklaida pranešė apie elektroninės muzikos kūrėjo ir prodiuserio, Tim Bergling netikėtą išėjimą. Šis švedų kilmės vaikinas, geriau pasauliui žinomas sceniniu slapyvardžiu Avicii, pastaruosius metus pasiekė vieno įtakingiausių elektroninės muzikos atstovų poziciją, o jo kurta muzika, be abejonės, dar ilgai bus klausoma atlikėjo gerbėjų.

 

Tačiau kas toks iš tiesų buvo Avicii? Kaip jis tapo žmogumi, kurio vardas yra žinomas net už elektroninės muzikos žanro ribų? Pulsas paruošė duoklę (tribute) šiam atlikėjui ir kviečia apžvelgti Tim Bergling įsimintiniausius gyvenimo momentus.

Slapyvardžiu Timberman prisidengęs šešiolikmetis vaikinas iš Stockholmo dalinasi savo pirmaisiais elektroninės muzikos kūriniais interneto forumuose ir prašo žmonių pasidalinti savo įžvalgomis. Visai netrukus, 2007-aisiais jis pasirašo su Dejfitts Plays įrašų kompanija ir pradeda leisti savo muziką į platųjį pasaulį. Jau antrasis singlas „Seek Bromance“ pakyla į Europos šalių topų viršūnes, tačiau tik dar po keleto metų miksuojant ir kuriant savo muziką, Tim Bergling pagaliau prasiveržia į muzikos industriją su kūriniu „Levels“.

Po metų, 2012-aisiais, Avicii ir David Guetta bendras kūrinys „Sunshine“ nominuojamas Grammy apdovanojimui kategorijoje „Geriausias šokių muzikos įrašas“. Tais pačiais metais Avicii pasirodo Ultra Music Festival, o 2013-aisiais atlikėjas išleidžia ir pirmąjį savo albumą „True“, kuriame atsiduria tokie hitai kaip “Wake Me Up” ir “Hey Brother”. „Wake Me Up“ galima vadinti Avicii stilių reprezentuojančia daina, kadangi joje panaudoti kantri, folk ir elektroninės muzikos motyvai tampa tarsi muzikiniu atlikėjo parašu. Vos per naktį sukurta daina yra tikra sensacija muzikos pasaulyje, o Spotify tinkle ji iškart pakyla į pirmąją vietą klausiamiausių dainų sąraše. Netrukus po to pasipila daugybė apdovanojimų, pasirodymai garsiausiuose pasaulio festivaliuose, o suradęs laisvą minutę Avicii dirba prie antrojo albumo „Stories“.

Galiausiai, 2016-aisiais, įtemptas gyvenimo ritmas priverčia Avicii atsistatydinti nuo didžėjaus veiklos ir jis sugroja paskutinį viešą pasirodymą Ibizoje. Po to, prižadėjęs ir toliau kurti muziką, Avicii išleidžia 6 dainų rinkinį bei nusifilmuoja dokumentiniame filme „Avicii: True Stories“. Pastaruosius metus atlikėjas praleido ilsėdamasis, keliaudamas ir kurdamas muziką naujam albumui, kurio likimas kol kas neaiškus.

 

 

Šis jaunas 28-erių metų skandinavų talentas, kuris vaikystėje klausėsi 60-ųjų roko, o pats tapo vienu žinomiausių elektroninės muzikos kūrėjų, dirbusiu su tokiais atlikėjais kaip Madonna, Enrique Iglesias, Robyn ir Lenny Kravitz, paliko neištrinamą žymę muzikos istorijoje. Jis ne tik parodė, kad išskirtinio skambesio elektroninė muzika gali pakeisti netgi didžiausių skeptikų nuomonę, bet ir užsitarnavo muzikos gerbėjų pagarbą dėl savo darbo etikos ir prodiuserio įžvalgų. Neil Jacobson, dirbęs su Avicii, teigė: „Tim pasižymėjo originalumu. Jo muzika peržengė visas ribas. Jis puikiai suprato, kas vyksta muzikos pasaulyje, bet tuo pačiu metu ir troško viską daryti kitaip. Jo muzika buvo sutelkta ties išskirtinio skambesio išgavimu ir Tim visada iš dalies stebėjo ir analizavo muzikos tendencijas, bet taip pat stengėsi kurti kažką visiškai kitokio nei kiti ir kas kartą mus nustebindavo.“

 

 

 

Tags:
  • Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

    %d bloggers like this: